Sculptra - sposób na odzyskanie utraconej objętości twarzy

MEDserwis.pl >Sculptra - sposób na odzyskanie utraconej objętości twarzy

Sculptra - sposób na odzyskanie utraconej objętości twarzy

Podejmując decyzję o rodzaju zabiegu medycyny estetycznej, który ma skutecznie odmłodzić naszą skórę, warto wziąć pod uwagę zabieg preparatem Sculptra. Składnikiem tego preparatu jest kwas polimlekowy, mający właściwości stymulujące wzrost kolagenu.

zdjecie
Wraz ze starzeniem sie skóry jej warstwa środkowa ulega ścieńczeniu w wyniku utraty kolagenu, który stanowi pewnego rodzaju rusztowanie dla elastyny (odpowiedzialnej za elastyczność skóry) oraz kwasu hialuronowego (odpowiedzialnego za utrzymywanie właściwego nawilżenia skóry). Zmniejszenie ilości elastyny i kwasu hialuronowego powoduje, ze skóra staje się bardziej sucha, mniej jędrna, mniej elastyczna i cieńsza w wyniku utraty objętości. Pojawiają się widoczne objawy starzenia takie jak zmarszczki, fałdy i linie.

Kwas polimlekowy zawarty w preparacie Sculptra podawany jest przez lekarza poprzez nakłucie skóry igłą i wprowadzenie zawieszonych w wodzie cząsteczek kwasu w obszary największej utraty objętości i elastyczności. Ponieważ na wytworzenie nowego kolagenu potrzeba czasu, pierwsze efekty zabiegu widoczne są po ok. 6 tygodniach. Wtedy też pojawia się w skórze dużo nowych i grubych włókien kolagenowych, skóra staje się bardziej sprężysta, napięta , ulega wygładzeniu. Zwykle aby uzyskać optymalny efekt, należy wykonać 2-4 zabiegów w odstępach 6 tygodniowych. Zaletą tego zabiegu jest naturalny efekt, pojawiający się powoli, stopniowo.

Najlepsze rezultaty osiąga się u osób w dużą utratą objętości na twarzy, ale preparat doskonale sprawdza się również w obszarach wiotkiej skóry na ramionach czy brzuchu.

Przeciwwskazaniami do zabiegu kwasem polimlekowym (Sculptra) jest skłonność do powstawania bliznowców, choroby autoimmunologiczne, stany zapalne skóry, ciąża, okres karmienia. Preparatu nie podaje się w okolicy oczodołowej oraz czerwieni wargowej. Bepośrednio po zabiegu może pojawić się obrzęk, siniak, rumień lub świąd – są to zwykle objawy związane ze wstrzyknięciem preparatu i ustępują samoistnie. Rzadko pojawiające się grudki podskórne, będące reakcją opóźnioną organizmu na kwas polimlekowy, są ograniczone do miejsca wstrzyknięcia i można im zapobiec poprzez prawidłowo przeprowadzany pozabiegowy masaż zgodnie zaleceniami lekarza.

Efekty zabiegu widoczne na zdjęciach:


zdjecie


dr Joanna Dąbrowska-Juszczak
tel. 530 606 811
www.nsclinic.com.pl


Zobacz więcej >>

 

Aktualności

Jak skutecznie usuwać blizny sposobami domowym więcej

Bądź piękna z BONA DEA - sprawdź jakie okazje przygotowaliśmy dla Ciebie w tym miesiącu! więcej

Lekarska Spółdzielnia Profesorsko-Ordynatorska zaprasza pacjentów na konsultacje i badania! więcej

Pantomogram – co warto wiedzieć o badaniu? więcej

Badania prenatalne dla kobiet więcej

Powiększanie piersi – najważniejsze informacje więcej

Plastyka piersi – czy warto się na nią zdecydować? więcej

Nowoczesna stomatologia – jak dbać o zdrowie jamy ustnej więcej

Dermatologiczne rozwiązania najczęściej występujących problemów skóry więcej

Rezonans magnetyczny Warszawa - bez skierowania, bez kolejki w Centrum Medycyny Sportowej. więcej

Tomografia komputerowa Warszawa - prywatnie w Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie więcej


Nowości ze świata medycyny

medycynaestetyczna bona dea

Czy wiesz, że...

Zobacz również

Apteki

Domy opieki

Szpitale w Polsce

Dodaj placówkę do bazy

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl